← TO TOP

Nie podoba Ci się nowa wersja bloggera? Możesz wrócić do starej! Ale...

Nie podoba Ci się nowa wersja bloggera? Możesz wrócić do starej! Ale...

Hejka! Dostaję wiele wiadomości, że nie jesteście zadowoleni z nowej wersji bloggera, a pisanie postów pochłania wam zdecydowanie więcej czasu niż wcześniej. Dobra wiadomość jest taka, że nadal możecie przywrócić klasyczną wersję! Ale jest też i zła wiadomość...


Tak, możesz wrócić do starej wersji bloggera! Ale... 

Zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia - wszystko co nowe wydaje się trudne i potrzeba czasu by się z tym oswoić oraz wyrobić nowe nawyki. Nie będę jednak ukrywać, że sama z nowej wersji jestem "średnio" zadowolona ;) Jest w niej trochę niedoróbek, które utrudniają pracę i zabierają czas. Dodawanie etykiet, gdy skorzysta się opcji wyszukiwania, nie działa. Przesuwanie zdjęć jest męczące. Nie można zmienić autora na administratora (co mnie, jako, że często pomagam przy instalacji motywów, martwi najbardziej). Można by jeszcze kilka rzeczy wymienić...

Na szczęście duża część "niedoróbek" jest na bieżąco poprawiana więc pozostaje mieć nadzieję, że wszystko zostanie w najbliższym czasie naprawione. Żeby jednak nie tylko narzekać, przyznaję, że pojawiło się też kilka ciekawych opcji, a sam wygląd interfejsu jest całkiem ciekawy.


Nowa czy stara wersja? Masz wybór!

Jeśli jeszcze korzystacie ze starej wersji bloggera to z pewnością zauważyliście informację pojawiającą się w żółtej ramce:
 jak wrócić do starej wersji bloggera
Pod koniec czerwca nowy interfejs Bloggera będzie domyślnie włączony dla wszystkich użytkowników. Starszy interfejs pozostanie dostępny jako opcja. Zalecamy wypróbowanie nowego interfejsu – wystarczy kliknąć „Wypróbuj nowego Bloggera” w sekcji nawigacyjnej po lewej stronie. Prosimy o zgłaszanie wszelkich problemów krytycznych.
Mamy już koniec czerwca więc spora część z Was została już automatycznie przełączona na nowy interfejs, a pozostała część zostanie przełączona w najbliższym czasie. Jeśli ta nowa wersja Was męczy i zabiera niepotrzebnie czas, to pamiętajcie, że możecie powrócić do starej wersji!. Zgodnie z obietnicą, "stary interfejs pozostanie dostępny jako opcja". 


Jak wrócić do starej wersji bloggera?

Wystarczy kliknąć "przywróć starszą wersję bloggera" - ta opcja pojawia się w lewym dolny rogu panelu bloga.
Pisałam o tym w pierwszym poście o nowej wersji bloggera → "Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?, ale części osób ta informacja umknęła.

jak wrócić do starej wersji bloggera


Stary blogger do kiedy?

I to jest właśnie ta zła wiadomość.
Co prawda stary blogger pozostaje jako "opcja", ale prawdopodobnie tylko do końca lipca. Przynajmniej tak wynika z komunikatu bloggera, który w oryginalnej wersji brzmi:

We’ll be moving everyone to the new interface over the coming months. Starting in late June, many Blogger creators will see the new interface become their default, though they can revert to the old interface by clicking “Revert to legacy Blogger” in the left-hand navigation. By late July, creators will no longer be able to revert to the legacy Blogger interface.

Wynika z tego, że "do końca lipca twórcy nie będą mogli wrócić do starszego interfejsu Bloggera.". Mam wielką nadzieję, że wszystkie błędy zostaną do tego czasu naprawione, lub ten czas karencji zostanie przedłużony. Polecam więc dla wygody przełączać się na klasyczną wersję, ale jednak spróbować zapoznać się z tą nową.

A tu podrzucam kilka wpisów odnośnie nowego bloggera:
"Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?
Jak utworzyć spis treści posta w (nowym) bloggerze?
Jak wgrać motyw i pobrać kopię zapasową w nowej wersji bloggera? 
→  Jak stworzyć galerię zdjęć w bloggerze? To proste!


Jestem bardzo ciekawa co wy sądzicie o nowej wersji bloggera? Co wam najbardziej utrudnia pisanie postów? A może nowa wersja podoba Wam się bardziej niż klasyczna?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger