← TO TOP

"Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?

"Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?

"Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?

"Wypróbuj nowego bloggera". Zauważyłaś taki button w pulpicie swojego bloga? Zastanawiasz się: kliknąć czy nie kliknąć? Może obawiasz się, że po zaakceptowaniu zmian szablon się posypie?


Tak wygląda button, który pojawił się w pulpicie bloga - u dołu strony, po lewej:

"Wypróbuj nowego bloggera" - kliknąć czy nie?


Klikać?
Zdecydowanie TAK! Nie ma czego się bać. Zresztą gdy naciśniesz button pojawi się informacja, czego dotyczą zmiany:

Wypróbuj nowego bloggera
Blogger stopniowo wprowadza nowe strony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Wypatruj ich w nadchodzących miesiącach. Na początek sprawdź Statystyki, Komentarze i Motyw.
Komunikat brzmi trochę dwuznacznie, bo niektórym może sugerować, że jakieś zmiany zajdą na naszej stronie. Zmiany dotyczą jednak tylko wyglądu panelu zarządzania. Na razie widać je jedynie w zakładkach: Statystyki, Komentarze i Motyw. Warto sobie poklikać i poprzeglądać. Wygląd jest zdecydowanie przyjemniejszy i bardziej przejrzysty, a co najważniejsze, bardzo łatwy w obsłudze także na urządzeniach mobilnych.

Warto przyjrzeć się zakładce "Motyw". Teraz, by wejść w kod HTML należy wybrać 3 kropki i wybrać "Edytuj kod HTML" z rozwijanej listy. W tym samym miejscu znajdziemy opcję utworzenia i przywrócenia kopii zapasowej.
Polecam choć na chwilę przełączyć się na nowy widok, by trochę się z nim opatrzyć - w końcu nie wiadomo kiedy pojawi się na stałe. Gdyby nowa wersja Ci się nie spodobała, możesz powrócić do standardowej. W tym celu musisz wejść w jedną ze zmienionych zakładek (czyli Statystyki, Komentarze lub Motyw), a u dołu strony po lewej pojawi się opcja "Wróć do klasycznej wersji bloggera".
WAŻNE! Nie klikaj "Wróć do klasycznych" po rozwinięciu trzech kropek w zakładce Motyw - po wybraniu tego przycisku wgra się wersja podstawowa szablonu i Twój obecny motyw zostanie usunięty!


Dziś krótko i na temat.
Chciałam tylko rozwiać obawy, a sam panel z pewnością na spokojnie przejrzycie sami ❤
Czekam z niecierpliwością na kolejne zmiany - zwłaszcza w sekcji Posty, by edycja wpisów z poziomu smartfona była przyjemniejsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger