Jak zmienić wygląd wypuntkowań w bloggerze? {pytania czytelników}

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze? Ostatnio dostałam kilka takich zapytań więc postanowiłam odpowiedzieć na blogu. Sprawa jest bardzo prosta i z pewnością sama dasz radę wprowadzić taką zmianę. Serdecznie zapraszam na wpis!

Jak zmienić wygląd wypuntkowań w bloggerze?

Domyślnie blogger wypunktowania ozdabia kropkami.  Jeśli jednak wolałabyś, by zamiast tego pojawiły się strzałki, serduszka czy jakikolwiek inny symbol to nie ma problemu - taka zmiana wcale nie jest trudna!


Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?


Wystarczy wejść w panel bloga → Motyw → Dostosuj.

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?

Teraz przejdź do zakładki Zaawansowane i wybierz "Dodaj arkusz CSS". W białym oknie wklej kod widoczny poniżej. Jeśli białe pole nie jest puste, kod wklej pod kodem, który już tutaj się znajduje.

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?

.post-body li{list-style-type:none;}
.post-body li:before{content:"\f105";font-family:'FontAwesome';float:left;margin-left:-1.5em;color:#000;}


Wypunktowania PRZED:

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?

Wypunktowania PO ZMIANACH:
Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?


Efekt wprowadzonych zmian to zastąpienie kropeczek strzałkami. Jeśli po zaakceptowaniu kodu i zapisaniu zmian w miejscu strzałek nie pojawia się nic, musisz przejść do zakładki Motyw w panelu bloga i wybrać Edytuj Kod html. Teraz naciśnij myszką gdzieś na kodzie i wybierz skrót klawiszowy ctrl+f. W prawym narożniku pojawi się okienko wyszukiwania - wpisz tutaj </head>. Chwilę później taka fraza powinna ci się podświetlić na żółto. Tuż NAD nią wklej poniższy kod i zapisz motyw:

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?


<link rel="stylesheet" href="https://use.fontawesome.com/releases/v5.6.3/css/all.css" integrity="sha384-UHRtZLI+pbxtHCWp1t77Bi1L4ZtiqrqD80Kn4Z8NTSRyMA2Fd33n5dQ8lWUE00s/" crossorigin="anonymous"/>


Skąd brać ikonki wypunktowań?

Oczywiście nie musisz zdać się na mój wybór i zostawiać strzałek. Jeśli masz ochotę możesz zastąpić kropeczki innym wzorem. Żeby to zrobić przejdź na stronę z galerią ikonek i wybierz tą, którą chciałabyś umieścić na blogu (możesz skorzystać z wyszukiwarki, pamiętaj jednak, że działa w języku angielskim)

Jak zmienić wygląd wypunktowań w bloggerze?


Dla przykładu wybierzmy serduszko. Po kliknięciu w ikonkę pojawi Ci się taka plansza jak powyżej. Ciebie powinien interesować symbol umieszczony na górze - w tym przypadku f004. Wróć do kodu podanego powyżej i zastąp f105 symbolem serduszka czyli f004. Cały kod powinien wyglądać więc tak:

.post-body li{list-style-type:none;}
.post-body li:before{content:"\f004";font-family:'FontAwesome';float:left;margin-left:-1.5em;color:#000;}

GOTOWE!

Lista przykładowy ikonek wraz z kodami:

f061
f0a9
f3a5
f101
f069
f00c
f0a4
f7b1
f04b
f3ef
f5bb
f1b0


Proste? Mam nadzieję, że tak. A jeśli mimo wszystko masz jakieś trudności to śmiało pisz!

Jeśli moje posty są dla Ciebie pomocne, szablony Ci się podobają i chcesz więcej... podziel się nimi ze znajomymi. Na blogu czasem pojawiają się reklamy lub linki afiliacyjne - dzięki temu mogę dodawać więcej treści całkowicie za darmo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Śmiało komentujcie. Konstruktywna krytyka mile widziana :)