← TO TOP

Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie) i wgrać pierwszy szablon?

Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie) i wgrać pierwszy szablon?

Pierwszego bloga założyłam ponad 7 lata temu i była to jedna z najlepszych decyzji. Prowadzenie bloga pozwala oderwać się od rzeczywistości, zmusza do rozwoju i uzależnia. Jeśli w głowie kiełkuje Ci myśl o własnym kawałku przestrzeni to przestań się zastanawiać! Dzisiaj chciałam pokazać jak krok po kroku założyć bloga na darmowej platformie blogger (blogspot).

Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie) i wgrać pierwszy szablon?


Na początek wejdź na stronę blogger.com. W zależności od tego czy posiadasz konto gmail, zakładanie bloga będzie wymagało różnej ilości kroków.
→  Jeśli posiadacz już konto Gmail i jesteś na nim zalogowana(zalogowany) to przejdź do kroku nr 6
→ Jeśli posiadasz konto Gmail, ale w tym momencie pojawia się poniższe okienko - zaloguj się i przejdź do kroku nr 6.
→ Jeśli nie posiadasz  konto Gmail to teraz trzeba będzie je założyć

Krok 1

Jeśli nie masz konta Gmail to prawdopodobnie widzisz okienko jak poniżej. Kliknij "Utwórz konto" - "Dla mnie".
 

Krok 2

Uzupełnij pola: Imię i Nazwisko, a następnie wpisz w miejscu "Nazwa użytkownika" wpisz nazwę, która ma być twoim adresem mailowym. Na koniec ustaw hasło i kliknij "Dalej".Krok 3

Uzupełnij pozostałe dane. Numer telefonu jest opcjonalny więc to miejsce możesz pozostawisz puste. Na koniec kliknij "Dalej".

  

Krok 4

W tym momencie możesz wybrać "szybką personalizację". Lub "ręczną". Ja wybrałam szybką - te ustawienia i tak w każdym momencie będzie można zmienić.
 
 

Krok 5

Jeśli wybierzesz "szybką personalizację" pojawią się dwie plansze (jak poniżej). Trzeba przescrollować stronę i zaakceptować zgody.To już koniec - konto Gmail zostało utworzone!
 

Krok 6

Przechodzimy teraz do tworzenia bloga. W tym oknie wpisz nazwę bloga. To jeszcze nie adres. Ta nazwa będzie "tytułem" bloga. W każdym momencie będzie można tę nazwę zmienić.Krok 7

To najważniejszy krok. Adres bloga warto porządnie przemyśleć, bo po tym linku czytelnicy będą mogli do Ciebie trafić. Można go później zmienić, ale jeśli ktoś wpisze stary adres, niestety bloga nie znajdzie. Domyślnie blogger doda końcówkę blogspot. com. Jeśli zależy ci na domenie .pl lub .com możesz wykupić ją np. na ovh.pl i w bloggerze zrobić przekierowanie. Koszt utrzymania domeny zależy od usługodawcy, od którego ją kupisz. Nie jest jednak ona niezbędna.


 

Krok 8

Zapomniałam zrobić screena, ale w kolejnym kroku pojawi się okienko podobne do tego powyżej. Trzeba będzie podać nazwę pod jaką chcemy się wyświetlać jako autor - może to być nick, nie musi być imię i nazwisko :) To też będzie można później zmienić.
 
Gotowe! Twój blog na bloggerze właśnie zaistniał w sieci z domyślnym motywem. Być może blog nie jest jeszcze najpiękniejszy, ale tym zajmiemy się już niedługo! Żeby zobaczyć jak akualnie wygląda, wystarczy kliknąć "Wyświetl bloga".
 


Krok 9

Blogger oferuje kilka gotowych motywów do wyboru. Domyślnie prawdopodobnie wgrał się szablon Contempo Light. Jeśli chcesz wybrać inny, wejdź na stronę blogger.com i przejdź do zakładki "Motyw". Pojawią się wszystkie dostępne motywu. Wystarczy, że klikniesz na któryś z nich....
 

... a pojawi się opcja obejrzenia podglądu i wgrania motywu. Jeśli chcesz wybrany szablon wgrać na bloga wystarczy kliknąć "Zastosuj".Być może jednak żaden z dostępnych motywów nie spełni Twoich oczekiwań - możesz wtedy skorzystać z motywów niestandardowych. W kolejnym poście omawiam jak wgrać taki niestandardowy szablon oraz jak zrobić kopię zapasową motywu
 
Jeśli właśnie stawiasz pierwsze kroki w blogowym świecie i nasuwają Ci się jakieś pytania śmiało je napisz - postaram się to poruszyć na łamach bloga. Zapraszam też na facebookową grupę dla blogujących na bloggerze!


Obejrzyj darmowe szablony i zajrzyj do sklepiku z bardziej rozbudowanymi motywami!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger