← TO TOP

Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie) i wgrać pierwszy szablon?

Pierwszego bloga założyłam ponad 3 lata temu i była to jedna z najlepszych decyzji. Prowadzenie bloga pozwala oderwać się od rzeczywistości, zmusza do rozwoju i uzależnia. Jeśli w głowie kiełkuje Ci myśl o własnym kawałku przestrzeni to przestań się zastanawiać! Dzisiaj chciałam pokazać jak krok po kroku założyć bloga na darmowej platformie blogger (blogspot).

Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie) i wgrać pierwszy szablon?

Na początek wejdź na stronę google.pl i wybierz przycisk "Zaloguj się" - nie przejmuj się jeśli nie masz konta, zaraz to nadrobimy.

jak założyć konto google


Jeśli posiadasz już konto google po prostu się na nie zaloguj. Jeśli jednak go nie masz, wybierz "Utwórz konto".


jak założyć konto google - nowe konto

Teraz uzupełnij wszystkie dane. A na koniec wybierz "Następny krok".

jak założyć konto google - podstawowe dane

Teraz pozostaje zaakceptować przetwarzanie danych, wybierając przycisk "Zgadzam się" - button pojawia się po przewinięciu całego tekstu.


jak założyć konto google - regulamin


To już koniec - konto zostało utworzone!


jak założyć konto google


Teraz przejdź na stronę blogger.com - zajmiemy się założeniem nowego bloga na bloggerze (blogspocie). Na początek musisz zdecydować się na jeden z dwóch profili - Google+ lub profil Bloggera. Ja sama korzystam z profilu Google+. Na jego korzyść przemawia większa pojemność - masz do dyspozycji 15GB (współdzielone między Dysk, Gmaila i zdjęcia google+). Profil bloggera daje nam 1GB. Dodatkową korzyścią profilu Google+ jest możliwość włączenia automatycznego publikowania postów właśnie na G+, co pozytywnie wpływa na SEO (o czym pisałam tutaj). Jeśli chodzi o różnice warto jeszcze wspomnieć o prywatności. Link autora w stopce posta będzie odsyłał do utworzonego profilu - albo G+, albo bloggera. W profilu bloggera pokażą się jedyne dane o nicku i prowadzonych blogach. Z kolei, jeśli wybierzesz ten drugi, link przekieruje czytelnika to Twojego profilu na G+, gdzie będą znajdować się Twoje prywatne dane oraz wszystko co udostępnisz. Oczywiście nie musisz wpisywać nigdzie swojego prawdziwego imienia i nazwiska, ale nazwa musi być dwuczłonowa.

Jeśli wybierzesz profil Bloggera, wystarczy w kolejnym kroku jedynie podać wybrany przez Ciebie nick. Jeśli chcesz wolisz Google + wybierz "Utwórz profil Google" - kroków jest nieco więcej, ale nie są skomplikowane.


jak założyć profil google+


Na początek uzupełnij swoje dane - nikt nie mówi, że musza być prawdziwe. Oczywiście zawsze można je zmienić. Niestety, tak jak wspominałam, nazwa musi składać się z dwóch części. Gdy wszystko gotowe, wybierz "Uaktualnij".


jak założyć profil google+ - twoje dane


W kolejnych krokach google koniecznie chce Cie zachęcić do poszerzania kręgu znajomych i obserwowanych profili. Spokojnie możesz to pominąć, wybierając "Dalej". W następnym oknie zaproponuje Ci "ciekawe" marki. Po raz kolejny wybierz "Dalej", a następnie "Kontynuuj mimo wszystko".


jak założyć profil google+ - szukaj osób


W kolejnym kroku google prosi o następne dane, których wcale nie musisz uzupełniać. Jeśli chcesz, w tym miejscu możesz wgrać swój avatarek i wybierz "Zakończ".


jak założyć profil google+ - dane


Tu króciutko - "Przejdź do bloggera".


Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie)? - przejdź do bloggera


Teraz najważniejsza część - w końcu tworzymy Twojego bloga. Wybierz przycisk "Nowy blog".


Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie)? - utwórz blogPozostaje Ci teraz wpisać tytuł i adres bloga! W tym miejscu możesz też wybrać jeden ze standardowych szablonów bloggera - wystarczy go zaznaczyć. Jeśli nie wiesz na który się zdecydować, zaznacz pierwszy z brzegu - szablon zawsze możesz zmienić. Wybierz "Utwórz bloga" i...Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie)? - wybierz nazwę... gotowe. Twój blog na bloggerze właśnie zaistniał w sieci, choć nie jest jeszcze najpiękniejszy. Ale tym zajmiemy się już niedługo!


Jak założyć bloga na bloggerze (blogspocie)? - gotowe


W kolejnym poście pokaże jak wgrać szablon niestandardowy oraz zrobić kopię zapasową. W poprzednim poście określiłam mniej więcej zarys serii "Blogger od postaw". Jeśli właśnie stawiasz pierwsze kroki w blogowym świecie i nasuwają Ci się jakieś pytania śmiało je napisz - postaram się to poruszyć na łamach bloga.


Obejrzyj darmowe szablony i zajrzyj do sklepiku z bardziej rozbudowanymi motywami!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Śmiało komentujcie. Konstruktywna krytyka mile widziana :)

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger