← TO TOP

Niewyraźne (rozpikselowane) popularne posty - jak naprawić wygląd gadżetu?

Niewyraźne (rozpikselowane) popularne posty - jak naprawić wygląd gadżetu?

Pewnie większość z Was zauważyła, że na blogerze ostatnio zachodzą spore zmiany. Na wielu blogach powiększone miniatury w Popularnych Postach przestały wyświetlać się poprawnie - albo z powrotem są małe, albo rozpikselowane  (niewyraźne). Jak to naprawić?

Niewyraźne (rozpikselowane) popularne posty - jak naprawić wygląd gadżetu?

Jeśli i na Twoim blogu pojawił się taki problem to przychodzę z rozwiązaniem. Niestety nie mogę dać gwarancji, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni, bo jak widać blogger jest ostatnio nieprzewidywalny. Jeśli korzystasz z najpopularniejszych skryptów powiększających miniatury, to mała zmiana pokazana poniżej powinna rozwiązać sprawę.

Można to naprawić na dwa sposoby:

SPOSÓB NR 1


Aby Popularne Posty wyświetlały się poprawnie wejdź w panel bloga  → Szablon → Edytuj kod HTML. Następnie wyszukaj w kodzie szablonu (cltr+f) taki fragment:

s72-c

lub

w72-h72-p-nu

EDIT 02.03.2017
lub

w72-h72-p-k-no-nu

zmień na:

w72-h72-p-k-nu


W niektórych szablonach występuję więcej podobnych kodów (niekoniecznie od popularnych postów), więc zwróć uwagę czy w pobliżu wyszukanej frazy znajduje się "popular posts".

NIESTETY TEN SPOSÓB DZIAŁA DOPÓKI BLOGGER NIE ZMIENI PARAMETRÓW POPULARNYCH POSTÓW.  W OSTATNICH DNIACH ZMIENIA SIĘ TO PRAKTYCZNIE CODZIENNIE, DLATEGO POLECAM SPOSÓB NR 2 - PRZEJDŹ DO POSTA: Jak zmienić wielkość obrazów w Popularnych Postach w bloggerze?

Teraz pozostaje zapisać zmiany i cieszyć się pięknym wyglądem popularnych postów!

Co do zmian na blogspocie - zauważyłam również, co jakiś czas na blogach znikają pewne gadżety np. slidery, menu czy disqus. Jeśli u Ciebie pojawi się taki problem, poczekaj dzień, dwa - zwykle wszystko po tym czasie wraca do normy. Jeśli problem utrzymuje się dłużej, warto poszukać rozwiązania.

Mam nadzieję, że ten post okazał się przydatny. Jeśli tak - skorzystaj z przycisków udostępniania i podziel się nim z innymi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger