← TO TOP

Blogger od podstaw - nowa seria! (propozycje czytelników)

Blogger od podstaw - nowa seria! (propozycje czytelników)

Motywacją do założenia tej strony było pokazanie, że blogowanie na bloggerze to wcale nie obciach. Chcę pokazać, że i tutaj można posiadać pięknego bloga, a platforma do jakości blogowania nie ma nic do rzeczy. Dostaję coraz więcej zapytań od osób, które dopiero co blog założyło, jak i od tych, którzy dopiero o tym myślą. Seria "Blogger od podstaw" będzie skierowana właśnie do takich osób.Co ukaże się w ramach serii "Blogger od postaw"?

 Jak założyć bloga i wgrać pierwszy szablon, oraz zrobić kopię zapasową
 Podstawowe ustawienia bloga - ilość postów, ustawienia daty itp.
 Jak dodawać posty i je edytować (omówienie wszystkich przycisków)
♦ Jak dodać stronę statyczną
 Jak poruszać się po projektancie szablonów
♦ Jak dodawać etykiety i nimi zarządzać (i dlaczego warto!)
 Jak dodawać i edytować gadżety
 Omówienie funkcji podstawowych gadżetów
 Jak utworzyć menu za pomocą gadżetu "Strony" i jak je edytować
♦ Jak dodać graficzne menu
♦ Jak dodać gadżet instagrama
♦ Jak dodać "czytaj dalej" i zmienić jego wygląd

Pierwszego bloga zakładałam już kilka lat temu, więc wiele rzeczy może wydawać mi się oczywistych, więc pewnie lista się powiększy. Niestety nie jestem w stanie odpowiedź każdemu, na każde zapytanie. Tematy, które proponuję powyżej pochodzą właśnie z zapytań mailowych. Posty poradnikowe tworzę z myślą o czytelnikach, więc jeśli masz jakieś propozycje tematów do śmiało je zaproponuj!

Tak naprawdę ta seria będzie "nowa" na tym blogu - część postów już dawno powstała i była opublikowana na moim drugim blogu, ale tak jak zapowiadałam w zeszłym roku, tamte posty zostały usunięte i będą przeniesione właśnie tutaj- żeby wszystkie posty poradnikowe były w końcu w jednym miejscu. Rozpoczynam od tej serii, żeby wszytko było logicznie uporządkowane. Później z pewnością powróci seria "Ładny Blog". Oczywiście posty związane z podstawami będą przeplatane też innymi tematami związanymi z blogowaniem, żeby i osoby bardziej zaawansowane mogły znaleźć coś dla siebie. Pojawi się między innymi wpis dlaczego nie przeniosłam się na wordpressa (dziwne, ale dostaję wiele takich zapytań), czy warto zainstalować Disqusa i jak to zrobić oraz posty z moimi "refleksjami". W najbliższym czasie pojawi się post o kilku rzeczach, które sprawią, że Twój blog będzie wyglądał lepiej! oraz dlaczego liczba postów na stronie głównej jest inna niż w ustawieniach.

Jestem otwarta na Wasze propozycje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger