← TO TOP

Jak podpiąć domenę niestandardową do bloga na Bloggerze? Instrukcja krok po kroku!

Jak podpiąć domenę niestandardową do bloga na Bloggerze? Instrukcja krok po kroku!

Kupił*ś domenę i nie wiesz co teraz zrobić, żeby połączyć ją z blogiem? Dziś krótka instrukcja krok po kroku jak przekierować domenę niestandardową w Bloggerze na przykładzie OVH!


Jak podpiąć domenę niestandardową pod bloga na Bloggerze? OVH

Niektórzy myślą, że po zakupie domeny wystarczy w Panelu Bloga dodać domenę i wszystko będzie pięknie śmigać. Niestety to tak nie działa. Z drugiej strony - nie jest to tak straszne jak mogłoby się wydawać.

Żeby podpiąć domenę do swojego bloga musisz dokonać pewnych zmian w panelu domeny. Ja sama korzystam z OVH więc na przykładzie tego panelu pokażę kolejne kroki. W każdym innym panelu (pozwalającym na edycję DNS) powinno to wyglądać podobnie. 

 Jeśli sprawy techniczne to nie twoja bajka, zleć mi wgranie domeny, a Ty zajmij się tym co lubisz! Koszt podpięcia domeny to 20zł. Wystarczy napisać do mnie maila na karolina@karografia.pl


1. DODANIE 4 REKORDÓW A

Zaczniemy od dodania 4 rekordów A. 

Prawdopodobnie przynajmniej jeden w panelu już może być dodany więc musimy go edytować. 

W OVH wystarczy kliknąć na trzy kropki obok tego rekordu i wybrać "zmień rekord".

 

Pojawi nam się okienko, które musimy uzupełnić:

- pole przy "Subdomena" zostawiamy puste

- w polu "Adres docelowy" wklejamy kod: 216.239.32.21

Kliknij dalej zapisując zmiany!Potrzebujemy jeszcze 3 rekordów A.

Jeśli w panelu naszej domeny jest jeszcze jeden istniejący rekord A, to jego także edytujemy, a jeśli nie - tworzymy nowy, klikając "Dodaj Rekord", a następnie wybierz "A".

Każdy kolejny rekord uzupełniamy podobnie, czyli pole "Subdomena" zostawiamy puste, ale w adresie docelowym wklejamy kolejno następne kody:

- 216.239.34.21

- 216.239.36.21 

- 216.239.38.21

 2. DODAJEMY PIERWSZY REKORD CNAME

Teraz dodamy pierwszy rekord CNAME.

Kliknij "Dodaj rekord", a następnie wybierz "CNAME" .

 

W polu "Subdomena" wpisz www, a przy "Adres docelowy": ghs.google.com. i kliknij dalej zapisując zmiany.3. DODAJEMY DRUGI REKORD CNAME

Ten rekord będziemy dodawać podobnie jak poprzedni, czyli klikasz "Dodaj rekord" i wybierasz "CNAME". Potrzebne będą nam jednak indywidualne kody do weryfikacji bloga.

Otwórz więc w nowej karcie Panel Bloga i przejdź do Ustawień. W sekcji "Publikowanie" kliknij "Domena niestandardowa" i w okienku wklej swój adres, koniecznie z www, czyli www.twojadomena.pl.

Pojawi ci się okienko z czerwonym komunikatem. 

Nas interesuje ciąg znaków po "Name:" i "Destination" - oznaczyłam je cyframi 1 i 2.W oknie dodawania rekordu CNAME kolejno wklejamy kod nr 1 w polu "Subdomena" i kod nr 2 w polu "Adres Docelowy", pamiętając, by na końcu kodu nr 2 postawić kropkę! Kliknij dalej zapisując dane.


 

Po dodaniu drugiego rekordu CNAME wróć na chwilę do Panelu Bloga i w okienku z komunikatem kliknij "Zapisz". Być może nie załapie od razu i będzie trzeba kilka chwil poczekać.

 

4. USUWAMY REKORDY TXT

Na sam koniec pozostało nam usunięcie rekordów TXT (wszystkich jakie znajdziesz w panelu domeny).


5. WŁĄCZ PRZEKIEROWANIA W BLOGGERZE

Wróć jeszcze na chwilę do Panelu Bloggera i przesuń suwaki przy "Przekieruj Domenę" oraz przy "Dostępność HTTPS" ("Przekierowanie HTTPS włączy się automatycznie - trzeba tylko parenaście minut poczekać).


 

GOTOWE! Twoja domena jest podpięta.

Nie denerwuj się jednak jeśli wchodząc na swoją stronę zobaczysz komunikat np. "Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia". To normalne, że strona przez chwilę nie będzie działać - w OVH zwykle max. w ciągu 30 minut strona wyświetla się poprawnie (najczęściej do 15 minut). 

Jeśli jednak po tym czasie nadal strona nie działa napisz post na facebookowej grupie: Ładny Blog jest w zasięgu ręki, a z chęcią pomogę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger