← TO TOP

#przydatnegadżety - Podobne Posty {dlaczego warto mieć na swoim blogu?}

#przydatnegadżety - Podobne Posty {dlaczego warto mieć na swoim blogu?}

Podobne Posty to według mnie must have w każdym motywie. Dlaczego warto go mieć/umieścić na blogu? I jak działa ten gadżet? 

Podobne Posty to gadżet umieszczany zwykle na samym końcu wpisu (choć nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawił się w środku posta). Duża cześć użytkowników trafia do Ciebie z wyszukiwarki - warto ich zatrzymać na dłużej, prawda? Właśnie temu służą Podobne Posty!


Jeśli czytelnik trafił do Ciebie np szukając przepisu na deser, warto by po przeczytaniu artykułu zobaczył propozycje kolejnych. 

Jeśli trafił do Ciebie przeczytać recenzję kryminału - pokaż mu inne recenzje z tej samej tematyce.

Jeśli przegląda właśnie wpis ze swatchami - niech zobaczy więcej podobnych.

 

Jest duża szansa, że zajrzy do kolejnego i kolejnego posta. A przecież o to chodzi!


Jak działają Podobne Posty?


Podobne Posty zwykle oparte są na etykietach. Już nie raz wspominałam, że naprawdę warto używać etykiet. To pozwala na kategoryzowanie postów, a co za tym idzie, czytelnik może o wiele łatwiej znaleźć interesujące go treści. Dzięki temu też gadżet Podobne Posty może działać efektywniej.

Jeśli jeszcze nie używasz etykiet o zachęcam gorąco i odsyłam do wpisu →  Dlaczego warto dodawać etykiety? I jak to robić z głową? 

Ale do sedna! Jak działa gadżet Podobne Posty? 

Po prostu proponuje czytelnikowi kilka wpisów (w zależności od wyglądu gadżetu) oznaczonych tą samą etykietą, co obecnie czytany. Nie pojawiają się więc tam przypadkowe treści, ale te, które odpowiadają tematowi posta. Co fajne, zwykle za każdym załadowaniem strony pojawiają się tam inne wpisy.

 

↑ gadżet Podobne Posty na przykładzie motywu na bloggera Minimal Beverly

 

To gadżet niestandardowy, czyli nie znajdziesz go domyślnie w Bloggerze.

Według mnie jednak to jeden z ważniejszych gadżetów, który powinien pojawiać się na blogu i dlatego wszystkie motywy na bloggera ze sklepiku ten gadżet mają domyślnie wbudowany.

Jeśli Twój motyw nie posiada takiego gadżetu i nie myślisz o zmianie na nowy, to nie ma co się przejmować. Taki gadżet mogę dodać do dowolnego motywu. Jeśli chcesz mieć taki gadżet na swoim blogu to napisz do mnie na → karolina@karografia.pl, a napiszę Ci więcej szczegółów!

Macie na blogu "Podobne Posty"?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger