← TO TOP

Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze?

Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze?

Często dostaję zapytanie o to jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze? Mimo, że takiego gadżetu domyślnie nie ma, to można go dodać w bardzo łatwy sposób :)


Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze?

Tak naprawdę mamy do wyboru dwa sposoby. Ja będę przekonywać do tego drugiego, bo daje nam więcej swobody.


Sposób nr 1: Wykorzystaj gadżet "Profil"


Żeby go dodać wystarczy wejść w panel bloga → Układ → Dodaj gadżet → Wybierz gadżet "Profil".

Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze? gadżet Profil

Zdjęcia i treści opisu nie zmienisz z poziomu tego gadżetu. By to zrobić musisz wejść w Ustawienia bloga →  przescrolować stronę na sam dół i kliknąć w "Profil użytkownika". Tu podmieniasz zdjęcie profilowe i opis. 

Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze? gadżet Profil

 

Dlaczego nie polecam tego sposobu?

Masz co prawda wpływ na wygląd tego gadżetu i treść, ale jeśli masz kilka blogów, to na każdym z nich pojawi się dokładnie to samo. Dodatkowo zdjęcie, które zaczyta się na blogu będzie miniaturą 80x80px. Można je powiększyć, ale modyfikując kod, a przecież chodzi o to, żeby sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Poza tym jest lepszy sposób :)


Sposób nr 2: Wykorzystaj gadżet "Grafika"


Żeby go dodać wystarczy wejść w panel bloga → Układ → Dodaj gadżet → Wybierz gadżet "Grafika".

Jak dodać gadżet "O mnie" w Bloggerze? gadżet Grafika
 

Teraz pozostaje tylko uzupełnić ten gadżet. Zdjęcie możesz załadować bezpośrednio z komputera lub wklejając link. Krótki opis wklej w miejscu "Podpis". Najlepiej gdy ten tekst nie będzie za długi - tu lepiej być zwięzłym. W miejscu "Link" możesz odesłać do strony statycznej, w której umieścisz więcej informacji o sobie.

 

Proste, prawda? 

 

A co umieścić w gadżecie "O mnie"?


Nie ma tu ścisłych wytycznych. Twój blog - ty tam rządzisz :) 

Możesz dodać swoje zdjęcie, ale jeśli nie chcesz udostępniać swojej twarzy to może być zarówno logo czy coś co cię charakteryzuje. Ważne, by tekst nie był zbyt długi. Niektórzy umieszczają tu krótkie powitanie czytelników, inni w paru słowach opisują o czym jest blog, jeszcze inni piszą kilka zdań o sobie. Wszystko zależy od Ciebie i charakteru bloga.

Jestem ciekawa co Ty umieściłaś/umieściłeś w tym krótkim opisie?

Napisałaś/napisałeś je sam czy ktoś Ci pomagał?

 

Wiem, że wiele osób ma problem ze stworzeniem ciekawego bio. Ja sama nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie - obrazowe pisanie zdecydowanie nie jest moją mocną stroną. Jeśli masz ochotę dodaj na grupie Ładny blog jest w zasięgu ręki! post z hasztagiem #gadżetomnie . Być może porada, któregoś z członków grupy pomoże wpaść na świetny pomysł!

Czasem jednak warto zdać się na profesjonalistów i zlecić napisanie takiego tekstu. Ja ze swojej strony polecam Monikę Pawelec! Od paru lat (bo nie zawsze tak było) wolę zapłacić osobie kompetentnej, która nie dość, że zrobi coś lepiej ode mnie to jeszcze oszczędzając mój czas. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger