← TO TOP

Jak dodać kod pixela do Bloggera?

Jak dodać kod pixela do Bloggera?

Wygenerowałaś kod pixela i przyszła pora na umieszczenie go w bloggerze, ale nie wiesz jak się za  to zabrać? A może próbowałaś to zrobić, ale pojawił się komunikat o błędzie? Dziś więc pokażę krok po kroku, jak dodać kod pixela do Bloggera.

 Jak dodać kod pixela do bloggera?

W tym wpisie nie będę pokazywać jak wygenerować kod pixela. Znam się na Bloggerze, ale Facebook to nie moja bajka, nie chcę więc udawać eksperta w tej sprawie ;) 

Ja zawsze byłam "zosią-samosią", ale zaczynam to zmieniać, bo widzę, że zdanie się na pomoc innych (którzy wiedzą więcej ode mnie) zwykle opłaca się o wiele bardziej. Wolę zapłacić osobie kompetentnej oszczędzając swój czas. I tak np. zatrudniłam księgową, choć sama mam wykształcenie w tym kierunku. Dlaczego? Bo nie mam czasu na śledzenie wszelkich zmian, do tego wiem, że księgowa, która siedzi w zawodzie, zrobi to o wiele lepiej. Wolę więc mieć wolną głowę i więcej czasu, i zająć się czymś co naprawdę lubię. I to jest warte tych wydanych pieniędzy.

Ale wracając do pixela. Kiedyś, jak na "Zosię-samosię" przystało, postanowiłam sama utworzyć konto reklamowe i pixela. Przewertowałam trochę internetowych instrukcji, straciłam sporo czasu i w końcu pixela utworzyłam. Efekt jednak wcale nie był najlepszy. Co prawda pixela miałam, ale zrobiłam taki bałagan na koncie reklamowym, że dopiero teraz zrobiłam z tym porządek. Prawdopodobnie gdybym miała jeden fanpage poszłoby prościej, ale że miałam w tamtej chwili aż trzy to trochę nagrzebałam.


Dziś jestem mądrzejsza i wolę albo kupić e-booka, który kompleksowo porusza dany temat, albo skorzystać z pomocy specjalisty niż skakać o posta do posta. Mam pewność, że wszystko od początku do końca jest tak jak trzeba, a ja mam więcej czasu dla siebie. I tak w sprawie pixela polecam ebook Violety Cebulak - E-book „Business Suite a Menedżer firmy na Facebooku” , który prowadzi krok po kroku za rękę jak skonfigurować Menadżera Firmy i wygenerować pixela.Ostatnim krokiem jest dodanie pixela do właściwej strony. Przechodzimy więc do meritum. 

Masz już kod śledzenia i...


Jak dodać kod pixela do bloggera?

Wejdź w panel bloga i zakładkę "Motyw". Teraz kliknij w strzałkę obok "Dostosuj" i wybierz "Edytuj kod html". 

Jeśli boisz się wprowadzać zmiany w kodzie, zrób najpierw kopię zapasową motywu → https://www.karografia.pl/2020/02/jak-wgrac-motyw.html
 Jak dodać kod pixela do bloggera?
 
Teraz kliknij lewym klawiszem myszki gdzieś na kodzie i wybierz skrót klawiszowy ctrl+f. W lewym górnym rogu pojawi się okienko wyszukiwania - wpisz tu: /head
 
Jak dodać kod pixela do bloggera?

Automatycznie powinno cię przekierować w odpowiednie miejsce, a wyszukiwana fraza podświetli się na żółto.

Tuż nad /head wklej swój kod pixela (który będzie wyglądał podobnie jak poniżej),

Jak dodać kod pixela do bloggera?

Niestety, przy próbie zapisu pojawi się komunikat:
 
org.xml.sax.SAXParseException; lineNumber: 206; columnNumber: 56; The reference to entity "ev" must end with the ';' delimiter.


Co z  tym zrobić?

 
Wystarczy zmienić dwa znaczki & na & Poniżej zaznaczyłam te dwa miejsca na żółto.
Gdy wprowadzisz tę zmianę zapisz motyw - powinno bez problemu zaakceptować zmiany!

Jak dodać kod pixela do bloggera?

I gotowe!

Nie było trudno, prawda?

Jeśli jednak masz jakiś problem lub pytanie, śmiało pisz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger