← TO TOP

Nowe motywy na bloggera! - kilka zmian, które przykuły moją uwagę

Nowe motywy na bloggera! - kilka zmian, które przykuły moją uwagę

Zauważyliście, że wczoraj blogger udostępnił kilka dodatkowych motywów? Jeśli nie, to koniecznie sprawdź. Blogger zaskoczył kilkoma świetnymi rozwiązaniami... A wygląd? Kwestia gustu!

Nowe motywy na bloggera! - kilka zmian, które przykuły moją uwagę

Pojawiły się 4 nowe motywy: Contempo, Soho, Emporio i Ciekawy.

Kilka zmian, które przykuły moją uwagę

1. Motywy są responsywne

W końcu - powiedzmy sobie szczerze, bloggerowa, minimalistyczna wersja mobilna była okropna. Te są o wiele ładniejsze. Pasek boczny fajnie się chowa i wysuwa... Szkoda, że menu nie jest rozwijane...

2. Kilka układów do wyboru

Wszystkie nowo dodane motywy są z automatyczną funkcją "czytaj dalej" za co wielki plus. Pojawił się, wg mnie bardzo ciekawy układ, w stylu Pinteresta (Soho), który według mnie będzie cieszył się największym zainteresowaniem. 

3. Ogromna możliwość edycji

Blogger się postarał - każdy z szablonów ma naprawdę rozbudowanie opcje edycji kolorów i fontów, wiec jest się czym pobawić.

4. Ciekawa wyszukiwarka

Niby mały gadżet, a jednak ...

5. Wyeksponowany Polecany Post

Właściwie każdy szablon bardzo ciekawie wyróżnił gadżet "Polecany Post". Już dawno temu pokazywałam jak można zmienić wygląd tego widżetu, ale jeśli macie ochotę pokażę także kilka innych wariantów :)

6. Dynamiczny nagłówek..

.. który pojawia się przy scrollowaniu strony. Tu znów troszkę szkoda, że razem z nim nie pojawia się menu..

7. Możliwość wybrania ukrywania i pokazywania gadżetów 

To fajny patent zwłaszcza dla osób tworzących gotowe szablony. Czasem dodawane są niestandardowe gadżety, które są blokowane, by zabezpieczyć przypadkowe usunięcie. Zdarza się jednak, że ktoś nie ma ochoty w ogóle korzystać z jakiegoś widżetu - wcześniej musiał w kodzie troszeczkę poszperać... Teraz nie musi - wystarczy zaznaczyć, czy gadżet ma być widoczny czy jednak nie - i to wszystko bez wchodzenia w kod! Niestety aktualizacja widżetów nie działa automatycznie - troszkę pracy przede mną - nowy szablon na pewno będzie już z  tej opcji korzystał :)


To oczywiście moje pierwsze wrażenia, i z pewnością przyjrzę im się bliżej :) Wygląd? Tak jak pisałam - kwestia gustu. Mnie się spodobał jedynie Soho, ale mam wrażenie, że wszystkie są raczej "męskie". Jestem ciekawa Waszych opinii! Zmiany na plus?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger