← TO TOP

Jak w bloggerze hurtowo dodawać i usuwać etykiety?

Niedawno pisałam o tym dlaczego warto używać etykiet i jak to robić z głową. Mam nadzieję, że przekonałam Cię do tego, by zrobić z nimi porządek na swoim blogu. Jak jednak dodawać i usuwać etykiety hurtowo? Dzisiaj właśnie o tym!
Jak w bloggerze hurtowo dodawać i usuwać etykiety?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją blogową przygodę, zwróć uwagę, by każdy post opatrzyć etykietą. Gdy będziesz o tym pamiętać publikując nowe wpisy, z pewnością ułatwi Ci to dalszą pracę i organizację blogowych postów.

Jak dodawać etykiety podczas edycji posta?

Wystarczy podczas edycji posta kliknąć na pole "Etykiety" (po prawej stronie). Rozwinie Ci się okienko w którym można dodawać kolejne etykiety - możesz dodać więcej niż jedną, oddzielając je przecinkiem. Poniżej pojawią Ci się podpowiedzi z etykietami, które już wcześniej były dodane - wystarczy kliknąć na wybraną, a wskoczy do okienka. Przy dodawaniu etykiet pamiętaj też, że wielkość znaków znaczenie - "przepisy" i "Przepisy" to nie to samo. Gdy dodasz wybrane etykiety, kliknij gotowe. Oczywiście w każdym momencie możesz to pole edytować (dodawać lub usuwać etykiety).

Jak w bloggerze dodawać i usuwać etykiety podczas edycji posta?Jak dodawać etykiety hurtowo?


Schody zaczynają się, gdy bloga prowadzisz już rok, a może dłużej, a w etykietach masz kompletny chaos, lub co gorsza, narzekasz na ich brak. Dodawanie etykiet do każdego pojedynczego posta może być naprawdę czasochłonne i męczące, ale na szczęście blogger przychodzi nam tutaj z pomocą. Możesz dodać (lub usunąć) wybraną etykietą  do 40 postów jednocześnie. Jak to zrobić?

Wejdź w panel bloga i wybierz zakładkę "Posty". Teraz zaznacz haczykiem wybrane posty i rozwiń zakładkę ze znaczkiem etykiety (zaznaczoną na czerwono). Wybierz "Nowa etykieta"...

Jak w bloggerze dodawać etykiety hurtowo?

W tym polu wystarczy wpisać nową nazwę etykiety, kliknąć OK i...

Jak w bloggerze dodawać etykiety hurtowo?

GOTOWE. Jak widzisz, w w wybranych postach pojawiła się etykieta "nowa".

Jak w bloggerze dodać etykiety hurtowo?


Jak usuwać hurtowo wybrane etykiety?


Być może masz sporo etykiet, których nie chcesz już używać i dobrze byłoby je usunąć. Można to zrobić jednym ruchem :)


Jak usunąć etykietę z wybranych postów?

Jeśli chcesz usunąć etykiety z kilku wybranych postów, wejdź w panel bloga, wybierz zakładkę "Posty". Zaznacz haczykiem posty, z który etykietę chcesz usunąć. Teraz wystarczy z rozwijanej listy wybrać nazwę etykiety, która ma być usunięta.

Jak w bloggerze usuwać etykiety z wybranych postów?


Jak zlikwidować całą etykietę?

Być może jednak chcesz się pozbyć jednej całej etykiety, która nie jest już Ci potrzebna. Rozwiń wiec listę "Wszystkie etykiety" (pamiętaj, by wybrana była opcja "wszystkie" posty, inaczej rozwijana lista się nie pojawi). Wybierz nazwę etykiety, którą chcesz usunąć....

Jak w bloggerze usuwać etykiety hurtowo?
Jak w bloggerze usunąć etykiety hurtowo?

Teraz  postaw haczyk w miejscu wskazanym na czerwono - dzięki temu zaznaczysz wszystkie posty jednocześnie. Rozwiń pole obok, i wybierz nazwę etykiety, którą chcesz usunąć.

Jak w bloggerze usuwać całą etykietę?

Gdy to zrobisz, wszystkie posty powinny zniknąć z listy. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że zostały odznaczone.

Jak w bloggerze usuwać całą etykietę?

Pamiętaj, by pomiędzy kolejnymi krokami (czyli przy dodawaniu/usuwaniu kolejnych etykiet) odznaczyć wcześniej używane etykiety. Najłatwiej to zrobić zaznaczając haczykiem pole wskazane na czerwono.

PAMIĘTAJ


  • przy publikacji nowego posta, dodaj do niego etykiety
  • wielkość znaków ma znaczenie - uroda to nie to samo co Uroda
  • gdy dodajesz/usuwasz etykiety hurtowo, przy każdym kolejnym ruchu odznaczaj wcześniej zaznaczone postyMam nadzieję, że ten post okaże się dla Ciebie przydatny! Jeśli czegoś nie rozumiesz - nie bój się pytać!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Śmiało komentujcie. Konstruktywna krytyka mile widziana :)

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger