← TO TOP

Jak w bloggerze hurtowo dodawać i usuwać etykiety?

Jak w bloggerze hurtowo dodawać i usuwać etykiety?

Niedawno pisałam o tym dlaczego warto używać etykiet i jak to robić z głową. Mam nadzieję, że przekonałam Cię do tego, by zrobić z nimi porządek na swoim blogu. Jak jednak dodawać i usuwać etykiety hurtowo? Dzisiaj właśnie o tym!


Jak w bloggerze hurtowo dodawać i usuwać etykiety?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją blogową przygodę, zwróć uwagę, by każdy post opatrzyć etykietą. Gdy będziesz o tym pamiętać publikując nowe wpisy, z pewnością ułatwi Ci to dalszą pracę i organizację blogowych postów.

Jak dodawać etykiety podczas edycji posta?

Wystarczy podczas edycji posta kliknąć na pole "Etykiety" (po prawej stronie). Rozwinie Ci się okienko w którym można dodawać kolejne etykiety - możesz dodać więcej niż jedną, oddzielając je przecinkiem. Poniżej pojawią Ci się podpowiedzi z etykietami, które już wcześniej były dodane - wystarczy kliknąć na wybraną, a wskoczy do okienka. Przy dodawaniu etykiet pamiętaj też, że wielkość znaków znaczenie - "przepisy" i "Przepisy" to nie to samo. Oczywiście w każdym momencie możesz to pole edytować (dodawać lub usuwać etykiety).

Jak w bloggerze dodawać i usuwać etykiety podczas edycji posta?


Jak dodawać etykiety hurtowo?


Schody zaczynają się, gdy bloga prowadzisz już rok, a może dłużej, a w etykietach masz kompletny chaos, lub co gorsza, narzekasz na ich brak. Dodawanie etykiet do każdego pojedynczego posta może być naprawdę czasochłonne i męczące, ale na szczęście blogger przychodzi nam tutaj z pomocą. Możesz dodać (lub usunąć) wybraną etykietą  hurtowo. Jak to zrobić?

Wejdź w panel bloga i wybierz zakładkę "Posty".  Po najechaniu myszką na wybrany post, po lewej stronie pojawi się ikonka z haczykiem, która służy do zaznaczania wpisów. Gdy wybierzesz choć jeden, na górze ekranu pojawi się pomarańczowy pasek.
 
Jak w bloggerze dodawać etykiety hurtowo

Po zaznaczeniu wszystkich postów, do których chcesz dodać nową etykietę, kliknij w pierwszą ikonkę z pomarańczowego paska - "zastosuj etykiety do wybranych postów" (zaznaczoną na poniższym obrazie).
 
Jak w bloggerze hurtowo dodawać etykiety

Gdy pokaże Ci się okno etykiet, wpisz nazwę nowej etykiety (lub istniejącej jeśli chcesz dodać taką, która już na blogu się pojawiła). Teraz kliknij w biały kwadracik, by zastosować ją do wybranych postów.
 
Jak hurtowo dodawać etykiety w bloggerze
 
GOTOWE. Jak widzisz, w wybranych postach pojawiła się etykieta "nowa".

Jak hurtowo dodawać etykiety w bloggerze
Jak hurtowo dodawać etykiety w bloggerzeJak usuwać hurtowo wybrane etykiety?


Być może masz sporo etykiet, których nie chcesz już używać i dobrze byłoby je usunąć. Można to zrobić jednym ruchem :)


Jak usunąć etykietę z wybranych postów?

Jeśli chcesz usunąć etykiety z kilku wybranych postów, wejdź w panel bloga, wybierz zakładkę "Posty". Postępujemy analogicznie jak w przypadku dodawania nowej etykiety. Zaznacz haczykiem posty, z których etykietę chcesz usunąć, a następnie kliknij w pierwszą ikonkę z pomarańczowego paska - "zastosuj etykiety do wybranych postów". W okienku, które się pojawi odznacz etykietę, która ma zostać usunięta - kwadracik obok wybranej etykiety powinien znów być biały (możesz zacząć ją wpisywać, by blogger pokazał ci propozycje etykiet).

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerzeJak zlikwidować całą etykietę?

Być może jednak chcesz się pozbyć jednej całej etykiety, która nie jest już Ci potrzebna. Skorzystamy z opcji "Filtruj według etykiety" (ikonka zaznaczona na obrazie poniżej). Dzięki temu, za jednym razem pojawią nam się wszystkie posty, w których dana etykieta występuje.

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerze

Gdy pojawi się białe okienko, wpisz etykietę którą chcesz wybrać. Kliknij w propozycję, która wyskoczy poniżej i "zastosuj". Blogger powinien pokazać ci tylko te posty, które zawierają tę konkretną etykietę.

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerze

Teraz kliknij w miejscu wskazanym na poniższej grafice - "wybierz wszystkie posty". Dzięki temu zaznaczysz wszystkie posty jednocześnie.

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerze
 
Gdy pojawi się pomarańczowy pasek, znów korzystamy z ikonki "zastosuj etykiety do wybranych postów" i usuwamy haczyk przy tej konkretnej etykiecie do usunięcia (kwadracik powinien być biały). Gotowe!

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerze

Jak hurtowo usuwać etykiety w bloggerze


PAMIĘTAJ


  • przy publikacji nowego posta, dodaj do niego etykiety
  • wielkość znaków ma znaczenie - uroda to nie to samo co Uroda


 
Mam nadzieję, że ten post okaże się dla Ciebie przydatny! Jeśli czegoś nie rozumiesz - nie bój się pytać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger