← TO TOP

Jak dodać okienko facebooka (likeboxa) na bloggera?

Jak dodać okienko facebooka (likeboxa) na bloggera?

Pamiętam jak na początku blogowania patrzyłam na różne blogi i zapragnęłam mieć w pasku bocznym takie okienko do polubienia facebooka. Niestety wpisując w wyszukiwarkę "okienko facebooka" kompletnie nic mi się nie wyświetlało, a ja nie wiedziałam jak to fachowo nazwać. Sądząc po ilości zapytań, wiele czytelniczek ma podobny problem. Ten mały, przyjemny gadżet to Page Plugin, potocznie zwany likeboxem. Jego dodanie jest bajeczne proste o czym zaraz sama się przekonasz!

Jak dodać okienko facebooka (likeboxa) na bloggera?

 

Dlaczego warto dodać okienko facebooka (like boxa)?

Facebook to idealne miejsce do promowania swoich wpisów. Gdy ktoś wejdzie na Twój blog warto pokazać mu możliwości obserwacji bloga - między innymi poprzez FB. Czasem ikonka może zginąć w tłumie, a like box zostanie zauważony. Do tego ten gadżet poprzez jedno kliknięcie pozwala zalajkować Twojego bloga, bez konieczności opuszczania strony!


Jak dodać okienko facebooka na bloggera? 

Wejdź na stronę https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin. Pojawi Ci się okienko jak poniżej. W miejscu "Adres URL strony na Facebooku" wklei link do swojej strony. Automatycznie haczykiem zaznaczone są dwa pola - dostosowanie do wymiarów oraz pokazywanie obserwatorów. Dodatkowo w miejscu zakładki prawdopodobnie pojawia się "timeline" - w gadżecie dzięki temu pojawiają się najnowsze posty ze Strony.
 Jak dodać okienko facebooka na bloggera?

Po wykasowaniu pola "Zakładki" (czyli usunięciu Timeline) zobaczysz nowy podgląd gadżetu - ja preferuję właśnie taką formę, ale oczywiście możesz mieć inne zdanie. W miejscu "Width" możesz wpisać jaką wartość ma mieć okienko FB, a w "zakładkach" np. "Events" - wtedy pojawią się także zajawki nadchodzących wydarzeń. Do wyboru masz jeszcze zaznaczenie opcji "małego nagłówka" (Use Small Header) lub całkowitego jego ukrycia (Hide Cover Photo). Po zaznaczeniu wybranych opcji, możesz na żywo zobaczyć podgląd, co znacznie ułatwia wybór.

Jak dodać likeboxa na bloggera?

Jeśli już wybrałaś jaką formę chcesz mieć na swoim blogu, nie pozostaje nic innego jak kliknąć "Uzyskaj kod" - teraz powinno wyskoczyć okienko z dwoma kodami. Mimo, że jest tu informacja , żeby pierwszy kod wkleić przed /body to jednak w bloggerze wystąpi błąd. O wiele prościej, wygodniej i do  tego skutecznie jest wkleić OBA kody jako gadżet HTML/Java (Panel bloga - Układ - Dodaj Gadżet - HTML/Java). Zapisz i gotowe!

Jak dodać likeboxa (okienko facebooka) na bloggera? gdzie wkleić kody

Efekt
Proste prawda?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger