← TO TOP

Jak umożliwić czytelnikom obserwację bloga mimo niedziałającego gadżetu "Obserwatorzy"?

Jak umożliwić czytelnikom obserwację bloga mimo niedziałającego gadżetu "Obserwatorzy"?

Od kilku dni gadżet obserwatorzy pokazuje błąd. Na szczęście problem jest tylko z wyświetlaniem gadżetu, ale nadal można korzystać z funkcji obserwowania blogów. Dzisiaj pokazuję jak w prosty sposób umożliwić czytelnikom obserwację Waszego bloga mimo niedziałającego gadżetu.

Jak umożliwić czytelnikom obserwację bloga mimo niedziałającego gadżetu "Obserwatorzy"?

Tak, jak wspomniałam problemem jest sam gadżet, bo funkcja działa nadal. Wystarczy więc dodać ikonkę zachęcającą do obserwacji i odpowiednio ją podlinkować. Jest to bajecznie proste! Od dawna korzystam z takiej możliwości na blogu Pasje Karoliny (gadżet pokazuje się na stronach postów w pasku bocznym).


KROK 1 : Znajdź ID

Pierwsza rzecz, której potrzebujesz to ID Twojego bloga. Żeby je uzyskać wejdź w panel swojego bloga i zerknij na pasek przeglądarki. Zobaczysz tam ciąg liczb - to właśnie Twoje ID.KROK 2 : Przygotuj grafikę

Druga rzecz to obrazek zachęcający do obserwacji. To może być sam napis, lub ikonka bloggera -ważne, by czytelnik wiedział, że klikając właśnie w ten banerek może zaobserwować bloga. Jeśli masz ochotę możesz skorzystać z prostego banerka zaproponowanego poniżej. 

KROK 3: Dodaj gadżet

Trzecia rzecz - dodajesz gadżet "obraz" w pasku bocznym (lub stopce, jeśli tak wolisz). W miejscu "Link" wklejasz:

http://www.blogger.com/follow-blog.g?blogID=IDBLOGA

W miejscu IDBLOGA oczywiście wklejasz numery, które znalazłaś wcześniej w pasku przeglądarki. Jeśli nie chcesz by nad banerkiem pokazywał się tytuł wpisz w okienku <!>.Zapisz... i gotowe! Od teraz Twoi czytelnicy znów mogą dołączać do obserwatorów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger