← TO TOP

Jak zrobić prosty nagłówek (logo) - napis z teksturą!

Jak zrobić prosty nagłówek (logo) - napis z teksturą!


Jak zrobić logo w formie napisu wyciętego z obrazka? Dziś post na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, która chciała zrobić prosty nagłówek z nazwą bloga, w której litery będą miały teksturę. Nie obawiaj się to bardzo proste, a potrzebna jest dosłownie chwilka i jeden darmowy program graficzny. Zapraszam!


Na mojej facebookowej grupie pojawiły się propozycje, bym raz na jakiś czas pokazała proste tutoriale odnośnie grafiki. Jeśli masz jakieś propozycje tematów to śmiało pisz w komentarzu.

Dziś zaczniemy od prostego napisu z teksturą. Ja najczęściej korzystam z darmowego programu Inkscape i na nim oprę ten tutorial.ZOBACZ TEŻ WERSJĘ WIDEO:
1. Otwórz program i z paska narzędziowego wybierz ikonkę "A". Następnie zaznacz wybrane miejsce na karcie pracy i wpisz swoją nazwę.

 


2. Naciśnij dwa razy myszką na swój napis. W górnym pasku narzędziowym pokaże ci się możliwość zmiany czcionki oraz jej rozmiaru.

3. Gdy napis jest gotowy, wybierz PLIK → Importuj → wybierz konkretna grafikę. Ja skorzystałam z tekstury udostępnionej do pobrania przez Gold And Berry.
4. Ustaw grafikę na napisie, a następnie naciśnij przycisk zaznaczony na czerwono - dzięki temu grafika przesunie się pod tekst.


Jak zrobić prosty nagłówek (logo) - napis z teksturą!


5. Jeśli masz ochotę możesz powiększyć lub zmniejszyć swój napis (lub grafikę). Wystarczy myszką nacisnąć narożnik grafiki jednocześnie trzymając ctrl (dzięki temu zachowasz proporcje).
6. Jeśli napis ma już odpowiednią wielkość możesz przystąpić do wycięcia tła. Wybierz Obiekt → Przytnij →Ustaw.


Jak zrobić proste logo- napis wycięty z tła


7. Prawie gotowe! Jeśli masz ochotę możesz teraz jeszcze raz zmienić wymiary napisu. Naciśnij myszką na logo, a następnie w zaznaczonym na czerwono miejscu wpisz wybraną szerokość (teraz nie powiększaj, bo napis straci na jakości i pamiętaj by kłódka była zamknięta - jeśli jest otwarta wystarczy na nią nacisnąć).


Jak zrobić proste logo- napis wycięty z tła


8. Teraz pozostaje tylko zapisać Twoje logo. Wybierz Plik →Eksportuj jako bitmapę. W kolejnym kroku możesz wybrać miejsce zapisu, zmienić nazwę pliku i nacisnąć Eksportuj.


Jak zrobić prosty nagłówek (logo) - napis wycięty z tła


I to już koniec. Gotowe logo w formie napisu wyciętego z obrazka wygląda tak:

Jak zrobić prosty nagłówek (logo) - napis wycięty z tłaDodam jeszcze, że taki napis nie posiada tła, więc równie dobrze może być użyty jako np. znak wodny na zdjeciach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger