← TO TOP

Jak podzielić Stronę Statyczną w Bloggerze na dwie kolumny?

Jak podzielić Stronę Statyczną w Bloggerze na dwie kolumny?

Chcesz stworzyć efektowną stronę "O mnie" podzieloną na dwie kolumny, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Ostatnio jedna z czytelniczek zapytała mnie jak można podzielić stronę statyczną na dwie kolumny - z lewej umieścić zdjęcie, a po prawej dodać kilka słów opisu. Doszłam do wniosku, że może więcej osób będzie zainteresowanych taką instrukcją, więc dzisiaj przychodzę z rozwiązaniem.

Jak podzielić Stronę Statyczną w Bloggerze na dwie kolumny?Jak podzielić Stronę Statyczną w Bloggerze na dwie kolumny?

Sprawa jest właściwie dość prosta. Musisz  utworzyć nową Stronę Statyczną, lub edytować już istniejącą. Po otwarciu okna edycji przejdź do widoku HTML.

Jak zrobić dwie kolumny w bloggerze?

Teraz w oknie Strony musisz wkleić poniższy kod:

<style>
.kolumny {
display: inline-block;
white-space: nowrap;
width:100%
}

.kolumna {
width:48%;
display: inline-block;
white-space: normal;
vertical-align: middle;
text-align:justify;  
}
</style>

<div class="kolumny">
<div class="kolumna lewa" style="padding-right: 2%;">
<img src="LINK DO OBRAZKA" style="margin-left: 0px;" />
</div>
<div class="kolumna prawa" style="padding-left: 2%;">
TU MOŻESZ WPISAĆ SWÓJ TEKST
</div>
</div>


Jak uzupełnić kod?

W miejscu LINK DO OBRAZKA musisz podać adres URL Twojego zdjęcia. Skąd go wziąć? Wystarczy, że załadujesz zdjęcie podczas edycji, klikniesz na nie prawym klawiszem myszki i wybierzesz "Kopiuj adres odnośnika" (lub w innych przeglądarkach "Kopiuj adres obrazu"). Po skopiowaniu, to zdjęcie możesz usunąć - nie będzie nam potrzebne, a link pomimo skasowania obrazku nadal będzie działał. 

Jak podzielić post na dwie kolumny w bloggerze?

W miejscu "TU MOŻESZ WPISAĆ SWÓJ TEKST", możesz dodać własną treść. Żeby kolumny ładniej się prezentowały ustawiłam je tak, by zawartość środkowała się w pionie.

Efekt użycia tego kodu możesz zobaczyć poniżej:


Karolina – matka trzech młodych mężczyzn, żona fantastycznego faceta i pasjonatka wszystkiego, za co się weźmie. Autorka bloga Pasje Karoliny oraz głównodowodząca w firmie Karografia, zajmującej się m.in. upiększaniem blogów. Wielbicielka kotów i przyciągająca uśmiechniętych ludzi. Ceniąca zacisze domowe, ale jednocześnie lubiąca spędzać czas z przyjaciółmi. Swój czas dzieli między najbliższych, a swoje życie zawodowe, które jest jej pasją.


Mam nadzieję, że instrukcja będzie dla Ciebie przydatna. Oczywiście równie dobrze ten kod możesz wykorzystać przy okazji pisania posta, a nie samych Stron Statycznych. Starałam się, żeby nawet osoba początkująca dała sobie radę, ale jeśli masz jakieś pytania to śmiało pisz w komentarzu. A jeśli uważasz, że ten wpis może się przydać komuś z Twoich znajomych, będę wdzięczna za udostępnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger