← TO TOP

Skąd wziąć link do etykiety w bloggerze?

Skąd wziąć link do etykiety w bloggerze?

Ostatnio często jestem zasypywana pytaniem: jak podlinkować menu do kategorii? Skąd wziąć link do konkretnej etykiety? Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że wystarczy dodać tag #etykieta. Dzisiaj pokażę więc, jak w prosty sposób znaleźć link do wybranej etykiety!


Skąd wziąć link do etykiety w bloggerze?

Skąd wziąć link do etykiety?

Być może dla osób, które blogują do dłuższego czasu pytanie wydaje się śmieszne, ale dla tych, którzy dopiero zaczynają to wcale nie jest oczywiste. Na tym blogu nie ma jednak "głupich" pytań, a ja postaram się i na to odpowiedzieć w jak najprostszy sposób.

Dlaczego warto stosować etykiety pisałam całkiem niedawno. Później pojawił się wpis jak dodawać etykiety hurtowo (w razie gdybyś jednak wcześniej tych etykiet nie używała). Teraz przychodzi czas na utworzenie menu, ale nie wiesz jak połączyć etykietę z kategorią w menu?

W Bloggerze każdy link do etykiety ma dokładnie taką samą budowę, i wygląda tak:

http://nazwabloga.blogspot.com/search/label/etykieta

Warto zwrócić uwagę, że wielkość znaków ma znaczenie. Jeśli wpiszesz "etykieta", a w postach dodałaś "Etykieta" przekierowanie nie zadziała.

Jeśli w nazwie występuje odstęp np "nowa etykieta" w miejsce spacji należy wstawić %20 , czyli link wyglądałby tak:

http://nazwabloga.blogspot.com/search/label/nowa%20etykieta 

Jeśli w nazwie występuje "ć" w miejsce tej literki należy wpisać %C5%9B, czyli w przypadku etykiety "coś" cały kod wyglądałby tak:

http://nazwabloga.blogspot.com/search/label/co%C5%9B

Podobnie rzecz się ma z każdy innym polskim znakiem.... Ale wcale nie musisz tego pamiętać! Żeby mieć pewność, że link zadziała, a ty się nie pomylisz, wystarczy go skopiować. A skąd?

Jeśli np. w pasku bocznym masz dodany gadżet Etykiety, lub jeśli etykiety wyświetlają się pod postami to sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że klikniesz wybraną etykietę  (na screenach pokazany przykład etykiety "praca")...

jak w prosty sposób znaleźć link do wybranej etykiety

... i skopiujesz link z przeglądarki!

Skąd wziąć link do etykiety - blogger

Teraz wystarczy wkleić skopiowany link w odpowiednie miejsce w menu. Proste, prawda?

Jeśli nie wiesz jak zabrać się za utworzenie menu, nie martw się. W kolejnym poście pokażę jak utworzyć najprostsze menu, a później postaram się napisać jak dodać menu rozwijane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger