← TO TOP

Jak dodać gadżet instagrama na bloggera?

Jak dodać gadżet instagrama na bloggera?

Chciałabyś dodać gadżet instagrama na bloga, ale nie wiesz jak? A może miałaś już taki gadżet, ale przestał działać? Dzisiejszy wpis jest dla Ciebie - pokażę Ci jak dodać gadżet instagrama na bloggera korzystając z lightwidget.com.

Jak dodać gadżet instagrama na bloggera?W sieci jest przynajmniej kilka generatorów gadżetu Instagrama. Ja chcę pokazać Ci przykładowo jeden z nich. Być może wcześniej korzystałaś z jakiegoś kodu, ale gadżet przestał się aktualizować? Na instagramie z dniem 1.06 zaszły pewne zmiany i trzeba gadżet na nowo wygenerować logując się za pomocą instagrama. Ale po kolei.

Najpierw wejdź na stronę lightwidget.com i zaloguj się za pośrednictwem swojego profilu instagrama (przycisk zaznaczony czarną ramką).


Jak dodać gadżet instagrama ? Blogger


W następnym kroku potwierdź autoryzację.


Jak dodać gadżet instagram? Blogger


Prawdopodobnie w górnym okienku wskoczyła Twoja nazwa. Jeśli nie, wpisz tam swój nick z Instagrama.


 UWAGA
Chwilowo gadżet działa sam nie zaciąga nazwy. Po zalogowaniu się, w miejscu @username wpisz swoją nazwę z instagrama i postępuj według poniższych kroków!

Teraz przejdziemy do generowania widgetu. 

W okienku "Type of widget" wybierasz styl widgetu. Możesz zdecydować się na "Grid", czyli styl okienkowy, "Slideshow" - jednookienkowy slider, lub "Columns" - gadżet na styl Pinteresta z opisami zdjęć.

"Number of columns" i "Number od rows" odpowiadają za ilość kolumn i rzędów.

"Image hover effect" - tu możesz wybrać efekt po najechaniu myszką. Do wyboru: przeźroczystość, przybliżenie, ikonka lupy lub pokazywanie opisu zdjęcia.

W przypadku stylu "Grid" możesz dodatkowo zaznaczyć opcję "use image preloader" - czyli znaczek wczytywania obrazu oraz "show caption", czyli pokazywanie opisu zdjęć.

Na każdym etapie możesz wcisnąć "Preview" by zobaczyć, jak gadżet finalnie będzie wyglądał u Ciebie. Jak dodać gadżet instagrama ? Blogger LightwidgetGdy już wszystko jest skończone pozostaje Ci tylko wcisnąć "Get Code!". Wygenerowany kod kopiujesz i wklejasz jako gadżet HTML/JAVA w Układzie Bloga. Niezależnie, czy gadżet ustawisz w pasku bocznym czy u dołu strony, dopasuje się wymiarami do szablonu bloga :)Jak dodać gadżet instagrama ?


Przyznaj, że dodanie gadżetu na bloggera jest niezwykle proste?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger