← TO TOP

Jak wyśrodkować nagłówek i zmienić jego wielkość w bloggerze?

Jak wyśrodkować nagłówek i zmienić jego wielkość w bloggerze?


Jak wyśrodkować nagłówek w bloggerze? Pamiętam, że gdy zaczynałam prowadzić bloga, często pojawiały się opinie "nie da się". Większość doradzała po prostu dopasować nagłówek wymiarami do szerokości bloga. Ale da się to zrobić jednym ruchem, więc po co kombinować?Dlaczego nie warto dopasowywać logo wymiarami do wymiarów nagłówka?

Oczywiście można tak zrobić, tylko przy każdej zmianie szerokości bloga musisz poprawiać także nagłówek. Poza tym coraz częściej blogerzy dodają logo z przeźroczystościami, a wtedy to dodatkowy kłopot. Wiele osób chce jednak nagłówek/logo na środku strony i nie widzą innej możliwości, jak przygotować grafikę o szerokości bloga.  Jest jednak inny sposób na wyśrodkowanie nagłówka w blogspocie!


Jak wyśrodkować nagłówek w bloggerze?

Na szczęście nie trzeba kombinować. Wystarczy dodać jeden malutki kod, by nagłówek zawsze był wycentrowany - niezależnie czy zmienisz szerokość bloga, czy podmienisz logo.

Jak to zrobić?
Nie musisz nawet wchodzić w kod szablonu, bo blogspot daje możliwość wprowadzania zmian w projektancie motywów. Wystarczy, że wejdziesz w Panel Bloga → Układ → Motywów → Zaawansowane  →  Dodaj Arkusz CSS.

W pustym polu musisz wkleić ten kod:


#Header1 img {margin:0 auto}
#header-inner {margin:0 auto}


i zapisać zmiany. GOTOWE!


Jak zmienić wielkość nagłówka w bloggerze?

Możliwe też, że twoje logo wydaje ci się za duże. Bez pomocy programu graficznego możesz dopasować jego wymiar do swojego bloga. Podobnie jak wyżej, wejdź w Panel Bloga -> Układ -> Projektant Szablonów -> Zaawansowane -> Dodaj Arkusz CSS i dodaj kod:


#Header1 img {max-width:300px; height:auto}


Wartość 300px jest przykładowa - możesz wpisać dowolną wartość, pamiętając, że width to szerokość nagłówka, wysokość dopasuje się automatycznie.

Jeśli w arkuszu CSS już masz jakieś kody, kolejny wklej tuż po nimi i zapisz zmiany!


Proste? Mam nadzieję, że tak!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii!

Copyright © KAROGRAFIA , Blogger