OBERZYJ TRZY NOWE MOTYWY!

Jak wyśrodkować nagłówek i zmienić jego wielkość w bloggerze?

Na początek zaczynamy od czegoś prostego. Jak wyśrodkować nagłówek w bloggerze? Pamiętam, że gdy zaczynałam prowadzić bloga, często pojawiały się opinie "nie da się". Większość doradzała po prostu dopasować nagłówek wymiarami do szerokości bloga. Ale da się to zrobić jednym ruchem, więc po co kombinować?
Jak wyśrodkować nagłówek i zmienić jego wielkość w bloggerze?


Dlaczego nie warto dopasowywać logo wymiarami do wymiarów nagłówka?

Oczywiście można tak zrobić, tylko przy każdej zmianie szerokości bloga musisz poprawiać także nagłówek. Poza tym coraz częściej blogerzy dodają logo z przeźroczystościami, a wtedy to dodatkowy kłopot.


Jak wyśrodkować nagłówek?

Na szczęście nie trzeba kombinować. Wystarczy dodać jeden malutki kod, by nagłówek zawsze był wycentrowany - niezależnie czy zmienisz szerokość bloga, czy podmienisz logo.

Jak to zrobić?
Nie musisz nawet wchodzić w kod szablonu. Wystarczy, że wejdziesz w Panel Bloga -> Układ -> Projektant Szablonów -> Zaawansowane -> Dodaj Arkusz CSS.

W pustym polu wystarczy wkleić kod:


#Header1 img {margin:0 auto}
#header-inner {margin:0 auto}


i zapisać zmiany. GOTOWE!


Jak zmienić wielkość nagłówka?

Możliwe też, że twoje logo wydaje ci się za duże. Bez pomocy programu graficznego możesz dopasować jego wymiar do swojego bloga. Podobnie jak wyżej, wejdź w Panel Bloga -> Układ -> Projektant Szablonów -> Zaawansowane -> Dodaj Arkusz CSS i dodaj kod:


#Header1 img {max-width:300px; height:auto}


Wartość 300px jest przykładowa - możesz wpisać dowolną wartość, pamiętając, że width to szerokość nagłówka, wysokość dopasuje się automatycznie.

Jeśli w arkuszu CSS już masz jakieś kody, kolejny wklej tuż po nimi i zapisz zmiany!

Niedługo planuję posty o podstawach blogera - jeśli masz pytania lub propozycje tematów to śmiało pisz tutaj lub na maila :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Śmiało komentujcie. Konstruktywna krytyka mile widziana :)