DO 01.01.2018 JESTEM NA URLOPIE, WIĘC USŁUGI WGRANIA BĘDĄ REALIZOWANE PO MOIM POWROCIE!

Jak naprawić zajawki postów na stronie głównej?

Dzisiaj blogger zaskoczył nas po raz kolejny. Tym razem na niektórych blogach ze strony głównej zniknęły zajawki postów. Problem jest zgłoszony, ale nie wiadomo czy/i kiedy będzie rozwiązany. Jeśli nie chcesz czekać, zapraszam na prostą instrukcję jak to naprawić :)

 Jak naprawić zajawki postów na stronie głównej?

Jeśli zajawki postów na stronie głównej przestały ci się wyświetlać lub w zamian pojawiły Ci się powiadomienia "Brak tekstu", "No content" i tym podobne to spróbuj poniższego sposobu. Sprawcą wszystkiego jest m.in. tag warunkowy, który trzeba usunąć. Dzięki temu zajawki z powrotem powinny pojawić się na stronie głównej.  Zanim jednak zaczniesz wprowadzać zmiany koniecznie zrób kopię zapasową.

Jak naprawić zajawki postów na stronie głównej?

Teraz przejdź do  panelu bloga - Szablon - edytuj kod HTML. Ustaw kursor myszki  gdzieś na kodzie i naciśnij ctrl+f. W prawym rogu pojawi się okienko. Wklej tak:

<b:if cond='data:post.snippet'>


Usuń tą linijkę oraz najbliższe po tym </b:if> (zaznaczone na zdjeciu)

Jak naprawić zajawki postów na stronie głównej?

Możliwe, że kod znajduje się w więcej niż jednym miejscu. Jeśli wyszuka kolejne, także je usuń. W niektórych szablonach zamiast zamykającego </b:if> Może być również <b:else/> </b:if> (jak poniżej), lub np. <b:else/> Jakiś tekst (np, brak, no content...</b:if>. To także usuwamy.
 Jak naprawić zajawki postów na stronie głównej?

To wszystko! Teraz posty powinny wyświetlać się prawidłowo. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że w którymś miejscu popełniłaś błąd (przywróć kopię zapasową i spróbuj jeszcze raz).

Dajcie znać czy informacja się przydała. A jeśli tak to podajcie dalej!

Jeśli w Twoim szablonie nie wyszukuje takiego elementu, a także masz problem, to prawdopodobnie występuje <data:post.snippet/> . Naprawienie tego jest nieco trudniejsze, ale również możliwe.

Trzeba zamienić:

<data:post.snippet/>


na:

<data:post.postSummary/>


Tutaj jednak trzeba uważać i zamienić tylko kod występujący w obrębie Blog1, a nie np. PopularPosts... 

Jeśli moje posty są dla Ciebie pomocne, szablony Ci się podobają i chcesz więcej... podziel się nimi ze znajomymi. Na blogu czasem pojawiają się reklamy lub linki afiliacyjne - dzięki temu mogę dodawać więcej treści całkowicie za darmo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Śmiało komentujcie. Konstruktywna krytyka mile widziana :)